O firmie

ARKADA – firma z tradycją

ARKADA spółka jawna Mieczysław Kwidziński i Jerzy Sawicki istnieje od grudnia 1990r. Wcześniej były to dwa samodzielne zakłady budowlane, które swoją działalność rozpoczęły trzy lata wcześniej.

W 1992 r. ARKADA spółka jawna zakupiła w Lęborku likwidowaną bazę transportową o powierzchni  1ha, na której znajdowała się zakładowa stacja benzynowa. Tak rozpoczęła się ich przygoda z branżą paliwową. We wrześniu 1997 roku oddali do użytku nową stację, która początkowo działała jako patronacka Stacja Paliw w barwach Rafinerii Gdańskiej. Od lipca 2009 roku jest to partnerska stacja  paliw Lotos Biznes.

Stacja położona jest przy drogach wojewódzkich nr 212 i 214, nieopodal ekspresowej S6. Czynna jest całodobowo.

Na terenie stacji znajduje się restauracja z kuchnią domową, sala konferencyjno- bankietowa na 200 osób, myjnia samochodowa.

Stacja oferuje wszystkie rodzaje paliw, z LPG włącznie, które są odbierane własną autocysterną z bazy Lotos Paliwa w Gdańsku.

Od 1995 roku ARKADA jest członkiem Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Spółka zajmuje się także działalnością charytatywną. Wspiera finansowo i rzeczowo fundacje, domy dziecka, sekcje sportowe oraz pozarządowe organizacje pożytku publicznego.